Başarı Okulları Vizyon - Misyon
Başarı Okulları Logo

Vizyonumuz

Başarı okulları, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, Cumhuriyet ilkelerinden ödün vermeyen, çalışkan, alanında uzman dinamik ve yetkin kadrosuyla tüm bilgi ve birikimlerini öğrencileri için kullanan, çağdaş, yaratıcı, araştıran, sorgulayan, çok boyutlu düşünce yeteneğiyle donanmış, teknolojiyi en iyi şekilde kullanabilen, topluma yararlı, sorumluluk sahibi, Türkçe’yi ve en az bir yabancı dili yaşamında etkin biçimde kullanabilen, uluslararası düzeyde başarılı olabilmeleri için gerekli alt yapıyı sunarak yarattığı değerlerle ülkesini seven ve tüm dünyada temsil eden nitelikli bireyler yetiştirmek.

Misyonumuz

Başarılı, ilkeli açık fikirli, duyarlı, mutlu, özgüvenli, araştıran - sorgulayan, iletişim becerileri gelişmiş, öz değerlendirme yapabilen, işbirliğine yatkın, yaratıcı ve eleştirel yeniliklere açık, cesaretli, ulusal kültürünü özümsemiş, aynı zamanda evrensel bakış açısına sahip bireyler yetiştirmektir.

Bu düşünce ve bağlamda hedefimiz;

Çocuklarımıza mutlu, özgür ve başarılı bireyler olma isteğini kazandırmaktır. Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde Türkiye'de adından söz ettiren, mezun ettiği her bireyin başarlarıyla Türkiye'nin gurur duyduğu ideal kurum olmaktır.

Yaşayarak öğrenme felsefesini benimseyen Başarı Okullarında çocuğun öğrenme ve bilgi edinmede zihinsel kapasitesini kulllanabilmesi için çevre ile etkileşimini sağlayan, çalışanlarının ve velilerinin bu okulda olmaktan mutluluk ve gurur duyduğu, okulumuzu; öğrencileri, öğretmenleri ve velileri ile çevrede örnek gösterilecek ve gurur duyulacak herkesin öğrencisi olmak istediği bir kurum haline getirmektir.